Przedszkolny punkt wymiany książek w ramach akcji Książka (dla) Przedszkolaka

W naszym przedszkolu, przy współudziale dzieci i rodziców został zorganizowany Przedszkolny Punkt Wymiany Książek w ramach akcji Książka (dla) Przedszkolaka. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie rodziców do codziennego czytania swoim dzieciom, zainspirowanie rodziców do wspólnych zabaw w oparciu o przeczytaną bajkę, rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
Przez około trzy tygodnie dzieci przynosiły przeczytane już książki, oczywiście za zgodą rodziców. Kiedy utworzyliśmy małą biblioteczkę, przedszkolaki zostały zapoznane z regulaminem wypożyczania książek. Mali przyjaciele książek, którzy zapełnili naszą biblioteczkę książkami otrzymali z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Grudka dyplomy czytelnicze. Dzięki temu, że to dzieci same tworzyły naszą biblioteczkę, chętniej sięgają po książki w wolnych chwilach i korzystają ze zbioru również na miejscu. Bez konieczności zapisu do biblioteki, bez kart czytelnika każdy przedszkolak może uczestniczyć w wymianie książek – wędrówce książki od domu do domu czytelnika.
Cieszymy się, iż udało nam się stworzyć tak pokaźny zbiorek. Dziękujemy rodzicom oraz dzieciom za zaangażowanie, jednocześnie przypominamy, że naszą biblioteczkę można wzbogacać w każdej chwili, przynosząc książkę do nauczycielek grup. Każdy z nas ma w domu kilka egzemplarzy książek, które już dawno przeczytał i do których nie będzie wracać. Twoja książka zamiast leżeć w domu, będzie wędrować, nabierze życia. Akcja czytelnicza nie kończy się z końcem roku szkolnego, powrócimy do niej już we wrześniu