Język angielski - informacje dla rodziców

Drodzy Rodzice!

Zachęcam Państwa do zapoznania się z tematyką zagadnień z języka angielskiego zamieszczanych na stronie przedszkola na portalu facebook. Znajdą tam Państwo propozycje zajęć, zgodnych z podstawą programową, do wykonania w domu w czasie przerwy z powodu epidemii. Proponuję Państwu pomysły na osłuchiwanie się dzieci z językiem angielskim w formie piosenek, rymowanek i bajek, ciekawych aktywności, które umożliwią dzieciom zaznajomienie się z brzmieniem języka  angielskiego oraz rozbudzają w nich chęć do dalszej nauki, a także wzmacniają naturalne zaciekawienie światem.

Dla tych z Państwa, którzy nie korzystają z portalu Facebook, proponuję kontakt mailowy /Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./ , aby otrzymywać materiały do wspólnych aktywności z dzieckiem w domu. Serdecznie zapraszam.

Poniżej znajdują się linki do kanałów anglojęzycznych na You Tube z piosenkami, filmikami i innymi materiałami do wykorzystania w domu:

Piosenki i rymowanki z animacją 3D dla najmłodszych przedszkolaków - Cocomelon - Nursery Rhymes:

https://www.youtube.com/channel/UCbCmjCuTUZos6Inko4u57UQ

Piosenki i proste rymowanki łączące animację i lalkarstwo z wesołą muzyką, którą dzieci uwielbiają śpiewać - Super Simple:

https://www.youtube.com/user/SuperSimpleSongs

Edukacyjne filmy video dla dzieci – Blippi:

https://www.youtube.com/channel/UC5PYHgAzJ1wLEidB58SK6Xw

https://www.youtube.com/channel/UC-Gm4EN7nNNR3k67J8ywF4g

Materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci - słówka z wymową, ułożone tematycznie - portal SuperKid:

http://www.superkid.pl/jezyk-angielski

Wszystkim przedszkolakom i ich bliskim życzę dużo zdrowia!

Marta Zawojska

Więcej w tej kategorii: « KOMUNIKAT Szanowni Rodzice! »