Święto Niepodległości

8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.
Z tej okazji dzieci z wszystkich grup, z dumą prezentujące przypięte biało-czerwone kotyliony zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Akademia rozpoczęła się od inscenizacji „Legendy o powstaniu Gniezna”. Następnie nasze dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym oraz okazały miłość do swojej Ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 
Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
Święto Niepodległości stało się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.