„POBUDKA! WIOSNA!” – KWIETNIOWA AUDYCJA MUZYCZNA

24 kwietnia uczestniczyliśmy w kolejnym, cyklicznym spotkaniu z muzykami Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej. Tym razem wytężaliśmy słuch, poszukując dźwięków przyrody budzącej się do życia.
Jakie oznaki wiosny odnaleźliśmy w muzyce wielkich kompozytorów? Były to przede wszystkim głosy ptaków – zwiastunów wiosny, które zostały zaprezentowane na instrumencie klawiszowym oraz na skrzypcach.
Poznaliśmy również budowę i brzmienie instrumentu strunowego z grupy instrumentów smyczkowych. Prezentowane utwory były pełne kontrastów – zupełnie jak kwietniowa przyroda, co doskonale oddaje przysłowie: „Kwiecień plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata!”.
Na zakończenie audycji odbyło się krótkie podsumowanie zdobytej wiedzy, z którym świetnie poradzili sobie Hania i Mikołaj.
Do zobaczenia na kolejnej audycji muzycznej!