DZIEŃ DZIECKA

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
                                        Janusz Korczak

Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności. Poczucia, że robimy coś razem z Nimi i dla Nich. A wszystko dlatego, że je kochamy, lubimy, bo są dla nas bardzo ważne.

1 czerwca dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mały Artysta” obchodziły hucznie swoje święto. Chociaż słońca na niebie było mało to dzień obfitował w wiele ciekawych i nietypowych zdarzeń.

Zaczęło się od odśpiewania głośnego „100 lat” dla wszystkich dzieci w wykonaniu pań. Tego dnia nauczycielki i pracownicy przedszkola zamienili się rolami ze swoimi podopiecznymi. Rankiem, odbył się quiz na temat wiedzy o placówce „Mały Artysta”. Zwycięzcy zostali mianowani tytułem dyrektora i wicedyrektora. Dyrekcja przekazała przedstawicielom społeczności dziecięcej symboliczny klucz, a tym samym dzieci przejęły władzę w przedszkolu. Miały także okazję przebywać w gabinecie dyrekcji, pani intendent, w przedszkolnej kuchni, a także w gabinecie pań specjalistek. Atrakcji nie było końca… Na placu przedszkolnym czekały na dzieci: trampolina, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, udostępnione dzięki życzliwości  MOSiR-u, fotobudka Barbachowski, malowanie twarzy, a także pokaz wielkich baniek mydlanych i budka z lodami - "U Lodziarzy" Wytwórnia Lodów Prawdziwych. Olbrzymią frajdę i radość sprawiły dzieciom zabawy z Kolorami Holi. W powietrzu widać było piękne, kolorowe chmury, charakteryzujące się intensywnością i żywą barwą.

Tego jeszcze nie było! Zobaczcie sami!