Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne dzieci"

Nasze przedszkole kolejny rok realizuje Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne dzieci". 5 latki z grupy Pszczółki uczą się języka angielskiego w oparciu o kurs edukacyjny Tom and Keri autorstwa Claire Selby.

Program zakłada codzienny kontakt z językiem angielskim, zaangażowanie dzieci w przyswajanie języka w sposób naturalny, przez ukierunkowaną zabawę dzięki wpadającym w ucho piosenkom, rymowankom oraz barwnym, przykuwającym uwagę postaciom. Nauce towarzyszą zabawy ruchowe i muzyczne, plastyczne, konstrukcyjne ćwiczące spostrzegawczość, zdolności manualne i umiejętność kojarzenia.
Zajęcia w grupie dwujęzycznej odbywają się codziennie. Przedszkolaki poznają język angielski, podobnie jak język ojczysty, poprzez zaaranżowane sytuacje językowe. Odgrywając scenki dzieci uczą się słów i zwrotów grzecznościowych, nazywają przedmioty oraz obiekty w najbliższym otoczeniu, uczą się jak wyrazić swój nastrój, uczucia i upodobania, złożyć życzenia.
Mamy nadzieję, że Tom i Keri staną się ulubieńcami dzieci, dzięki którym przedszkolaki z przyjemnością i zainteresowaniem poznawać będą świat języka angielskiego.

 

 

Więcej w tej kategorii: « „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”